Mapa przedstawiająca gdzie już jesteśmy:

Wszystko zaczęło się w 2000 r. Hipermarkety w Polsce zadomowiły się na dobre. Zadomowiła się również nasza sieć "Tesco" rodem z wielkiej Brytanii. Jak bywa w wielkich społecznościach pracowniczych jakimi są Hipermarkety poza zaletami pojawiły się również problemy. Kilku z nas postanowiło coś zmienić. Jedni z doświadczeniem inni nie, ale łączyło nas jedno chęć poprawy wynagrodzeń oraz warunków pracy i życia pracowników Tesco.

Myśleliśmy o różnych rozwiązaniach ale uznaliśmy, że skutecznym narzędziem, które daje polskie prawo do rozmów z pracodawcą będzie zorganizowanie się w Związek Zawodowy NSZZ "Solidarność". I tak przystąpiliśmy do organizacji struktur i pierwszych rozmów z Pracodawcą gdzie nieoceniona okazała się pomoc Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

Jak to zwykle bywa okazało się, że początki są trudne. No bo jak przekonać pracowników, że razem coś możemy w Tesco zmienić, no i Pracodawcę żeby na proponowane zmiany przystał. W miarę możliwości przy pomocy Organizatorów Związkowych z Komisji Krajowej i Regionów ruszyliśmy w Polskę aby przekonywać pracowników do naszych idei. Jedni się przestraszyli, inni stwierdzili że to nie ma sensu, a jeszcze inni przyłączyli się do nas i wspólnie zaczęliśmy działać. Wciąż nas przybywa choć nie do wszystkich pracowników już dotarliśmy.

W 2007 jako NSZZ "Solidarność" Pracowników Tesco sformułowaliśmy postulaty wzrostu wynagrodzenia i poprawy warunków pracy pracowników Tesco po raz pierwszy w jego historii. Po długich i trudnych rozmowach z Pracodawcą doprowadziliśmy do pierwszego znacznego wzrostu wynagrodzeń w naszej firmie. Oczywiście nie wszystko jest tak jakbyśmy tego oczekiwali, jednakże nasza historia się nie kończy i dlatego przyłączajcie się aby nasza siła w rozmowach z pracodawcą była jeszcze bardziej znacząca.