Firma Echo Instrument oficjalnie potwierdziła swoje zamiary wobec działki na której działa hipermarket Tesco na warszawskich Kabatach. - Tesco zmienimy w projekty mixed-use, będą tam mieszkania, powierzchnie handlowe typu convenience oraz tereny zielone. Na razie nie podajemy konkretnych terminów rozpoczęcia tego projektu - mówił na konferencji prasowej Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Firma rozmawia jeszcze z władzami i okolicznymi mieszkańcami na temat kształtu inwestycji.

Przypomnijmy, na początku sierpnia portal haloursynow.pl pisał, że jeszcze przez najbliższe trzy lata Tesco będzie prowadzić hipermarket na Kabatach jako najemca, a w tym czasie Echo będzie załatwiać formalności związane z budową nowego obiektu. Brytyjska sieć ma prowadzić sklep dużo mniejszy niż obecnie.

Pod koniec lipca Tesco podało, że skupi się w Polsce na mniejszych formatach. Decyzja oznacza przebudowę największych hipermarketów w Polsce do formatu tzw. hipermarketu kompaktowego, który funkcjonował będzie obok istniejącego formatu supermarketów. Poza przebudowami, Tesco potwierdziło, iż jest na etapie finalizacji umów sprzedaży 8 dużych hipermarketów.

 

Artykuł pochodzi z: http://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/echo-investment-kupilo-grunty-tesco-na-kabatach,82145.html?fbclid=IwAR0A0AK5-66VSGs8qzerv17x6PKX9olrv_6JpIGQbF8mMbFnBlHnNiXtAjk